Kdy Transfer faktor pomáhá?

Užívání transfer faktoru je doporučováno zejména u poruch buněčné složky imunitního systému, dále u onkologických pacientů po chemoterapii při léčbě cytostatiky, po ozařování na přirozené obnovení správné funkce imunitního systému, který je nezbytným předpokladem k ochraně těla před nádorovými buňkami. Dále se jedná o recidivující a chronické infekce (bakteriální i virové), atopický ekzém, psoriázu, autoimunitní onemocnění atd.

Transfer faktor se podává často u nemocných s různými imunodeficiencemi před chirurgickým výkonem. Kromě toho se po aplikaci transfer faktoru podstatně zlepšuje proces hojení pooperačních ran, zejména kombinuje-li se podání transfer faktoru se zinkem, popř. v indikovaných případech s imunoglobuliny.

Vzhledem k aktivaci zánětlivých ložisek s následným překrvením je doporučován, je-li to možné, časový odstup mezi poslední aplikací transfer faktoru a operací alespoň týden.

Nádorové onemocnění představuje častou indikaci podávání transfer faktoru u osob, u kterých prováděná léčba (cytostatika, radioterapie) vyvolává snížení buněčné imunity. Aplikace transfer faktor v onkochirurgii může přinést zlepšené hojení ran, popřípadě omezení vzniku mirkometastáz. Představuje rovněž důležitou možnost, jak posílit protinádorovou obranyschopnost.